top of page

Hikayemiz

Hakkımızda

İyi tarım evlerimizde başlıyor

Şehirde yaşayan pek çoğunuz gibi biz de doğal ve sade yaşamayı özlüyoruz.

Değişik materyaller ve tarım proje dizaynlarını deneyerek her türlü alanda (apartman, mutfak, balkon, bahçe, çatı) pratik ve sürdürülebilir çözümler sunuyoruz. 

Geleneksel tarımı olduğu kadar topraksız tarımı da seviyoruz. Genel kabul görmüş ve uygun bütçeli tarım sistemlerini şehirlilere ve tarım meraklılarına getiriyoruz.

​​​

Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Millawanda

Millawanda nedir?

 

Hititçe'de Milet kentinin adıdır. Ege ve İç Anadolu'nun zengin tarım tarihini, ekolojik ve yerel yaşam tarzını toplumsal ve endüstriyel düzeyde önemsiyor; tarım teknolojilerini artık herkesin günlük hayatına adapte ettiği ve uyguladığı bir unsur haline getirmek istiyoruz. Kendi kendine yetebilirlik gitgide önem kazanıyor ve insanlarımız kitlesel olarak kendi tarımlarını yapmayı öğrenmeye başlamalılar. Biz kendimiz aynen böyle başladık, ve her gün öğrenip kendimizi geliştirerek tarımın bir apartman dairesinde de mümkün olduğunu, toplum olarak artık hayal ettiğimiz doğal ortamı kendi kendimize evimizden başlayarak yaratmak ve normalize etmek zorunda olduğumuzu göstermek istiyoruz. İsim ve logomuz Hitit kültüründen geliyor ve bize ilham veriyor, gelişmiş teknolojiyi kendi tarımımıza ve tüm balkonlara enjekte etmek istiyoruz.

 

Ne Yapıyoruz?

 

Dükkanımızda her yaş grubu için tarım ve bahçeciliği özendirici ve kolaylaştırıcı, israfı önlemeyi amaçlayan ürünler sunuyoruz.

 

Blog sayfamızda teknik ama anlaşılabilir içerik üreterek kullanıcılarımızı bilinçlendirmeyi, aydınlatmayı amaçlıyoruz. Geleneksel tarım en iyi uygulamaları, topraksız tarımla ilgili bilinmeyenler ve en iyi uygulamalar, organik ve israfsız yaşam önerileri; tohum, toprak, gübre ve besin değerleri, dünyadan kentsel tarım ve topraksız tarım örneklerine yer veriyoruz. 

 

Projelerimizle apartman balkonu, teras, bahçe, ofis, mutfak vb. ortamlarda küçük ölçekli bitki ve sebze yetiştiriciliğini mümkün kılıyoruz. Hidroponik sistemler, geleneksel tarla yatakları, balkon seraları, dikey bahçecilik projeleri tasarlıyor ve uyguluyoruz.

Sertifikalarımız

Bitki Patolojisi

Hidroponik & Aquaponik Ortam Bitkileri

Hidroponik Besin ve Gübreler

Zararlıların Yönetimi

Mikro Yeşil Üretimi & Ticareti

Küçük Ölçekli Tarımcılar İçin Seracılık

Seralarda Enerji Tasarruflu Soğutma & Isıtma

Nem Yönetimi

Tohum ve Fideler

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği

bottom of page